İlkokul

Yabancı Dil
Eğitimi

Seyir Koleji olarak, İngilizce öğretim modelimiz “İçerik Odaklı Eğitim”i temel alır; yani okullarımızda dil öğretiminde “Content and Language Integrated Learning (CLIL)” (oyun temelli dil eğitimi) modelini uygulamaktayız.

İçerik temelli öğretim modeli: Dil öğretimini içerik ile bütünleşmiş olarak öğretmeyi hedef alan bir metottur. İçerik temelli dil eğitiminin diğer metotlardan farkı dili bir iletişim aracı olarak görür ve öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda dil ve içeriği aynı anda öğrenerek çifte kazanç sağlayabileceğini öngörür.

İçerik odaklı dersler aracılığıyla dil edinimini sağlarken hem ders içi hem de ders dışı etkinliklerimizle öğrencilerimizin karşılıklı konuşma becerilerini geliştirecekleri bir ortam oluşturuyoruz.

İngilizce Dil Edinimini Destekleme Çalışmaları

Seyir Kolejinde İngilizce öğretim programımız Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR-Common European Framework) doğrultusunda hazırlanmaktadır. Bununla birlikte, okullarımızda Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve programı (Common European Framework) temel alınarak dünya standartlarında bir eğitim programı uygulanmaktadır.  Her seviyede, Avrupa Dil Konseyi’nin belirlemiş olduğu dil seviyeleri ve kriterleri temel alınarak hazırlanan bir müfredat kullanılmaktadır.

Sene boyunca görsellik bakımından oldukça güçlü olan eğitim materyallerimizle, yabancı dilde etkileşimin önemini arttıran etkinlik tabanlı eğitim ve disiplinler arası hatta kültürlerarası bir bakış açısı sunmak bakımından önem taşıyan ders materyallerimizle öğrencilerimiz küresel bir bakış açısına sahip olan bireyler olarak yetiştirilmektedir.

İngilizce Öğretimde Hedefler

  • Edindiği dil bilgi ve becerilerini günlük hayatta ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde aktif bir şekilde kullanabilmeleri,
  • Eleştirel bir bakış açısına sahip olmaları ve çözüm yolları üretebilmeleri,
  • Öğrendiği içerikleri analiz edip, yorumlayabilmeleri, Evrensel değerler ve kültürel farklılıkları kavrayabilmeleri,
  • Bilimsel ve sosyal alanda kendini ifade edebilmeleri,
  • Okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini kullanıp, bir bütün olarak yabancı dile hâkim olmaları hedeflenmektedir.

Okullarımızda, alanında örnek teşkil eden Cambridge, National Geographic ve Pearson yayınları kullanılmaktadır. Yine okuma derslerimizi desteklemek amacıyla da uzman kadrolar tarafından hazırlanan Scholastic yayınlarını kullanılmaktadır.

İçerik odaklı dersler aracılığıyla dil edinimini sağlarken hem ders içi hem de ders dışı etkinliklerimizle öğrencilerimizin karşılıklı konuşma becerilerini geliştirecekleri bir ortam oluşturuyoruz.
https://www.seyirkoleji.com/wp-content/uploads/2021/01/seyir_logo.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Business-Collection
Çağrı Merkezi

444 0 394

Anaokulu / İlkokul / Ortaokul

Adres: İçmeler Mah. Zinnur Sok. No: 1/1 Tuzla / İstanbul

+90 (543) 785 66 35
+90 (505) 036 96 10

Lise

Adres: Güzelyalı Mah. Elzem Sok. No: 2 Pendik / İstanbul

2017 © Tüm hakları saklıdır. Seyir Koleji